۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰

برگزاری مسابقات حفظ و مفاهیم نهج البلاغه در هزار نقطه کشور انجام میشود

برگزاری مسابقات حفظ و مفاهیم نهج البلاغه در هزار نقطه کشور انجام میشود
مدیر موسسه قرآن و نهج البلاغه از برگزاری مرحله اول مسابقات حفظ و مفاهیم نهج البلاغه در سطح کشور به طور همزمان خبرداد.
کد خبر: ۵۱۶۰

به گزارش خیمه مگ، حجت الاسلام والمسلمین محمد رضازاده جویباری، امروز در جمع اصحاب رسانه با بیان این که ششمین دوره مسابقات کتابخوانی نهج البلاغه به زودی برگزار می‌شود، گفت: مرحله اول این دوره از مسابقات   ماه جاری همزمان با عید سعید غدیر خم در سراسر کشور به شکل همزمان برگزار می‌شود.

وی افزود: این مسابقات در دو بخش حفظ و مفاهیم نهج البلاغه برگزار می‌شود که در این راستا تا کنون ۱۵ دوره مطالعات سراسری حفظ نهج البلاغه برگزار شده است.

مدیر موسسه قرآن و نهج البلاغه با ذکر این مطلب که در بخش حفظ نهج البلاغه، بخش‌های متعددی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: در این دوره از مسابقات، بخش‌هایی همچون حفظ کل نهج البلاغه، خطبه ها، نامه ها، حکمت‌ها و حفظ صحیفه سجادیه به عنوان فصول امتحانی برنامه‌ریزی شده است.

وی خاطرنشان کرد: در هر سال کتابی در بخش مفاهیم نهج البلاغه تدوین می‌شود که از طریق نمایندگی‌های فعال این موسسه در سراسر کشور توزیع می‌شود؛ در این راستا جلد دوم کتاب «راه روشن» شامل شرح و تفسیر ۲۵ حکمت نهج البلاغه نیز از همین طریق در کشور توزیع شده است.

* یک‌هزار حوزه امتحانی در سراسر کشور

حجت الاسلام والمسلمین رضا زاده حوزه‌های امتحانی مسابقات امسال را ۱۰۰۰ نقطه کشور ذکر کرد و گفت: برنامه ما برای برگزاری مسابقات امسال، فعال کردن ۱۰۰۰ حوزه امتحانی است که امیدواریم این برنامه با همکاری دستگاه‌های مختلف فرهنگی و اجرایی کشور محقق شود؛ زیرا در سال گذشته این امتحان در ۲۷۰ حوزه برگزار شد.

وی اظهارداشت: ثبت نام علاقه‌مندان برای شرکت در بخش‌های مختلف این مسابقه از طریق سایت اینترنتی www.۲noor.ir و مراکز نمایندگی این موسسه و شماره تلفن ۷۷۴۵۴۸۰-۰۲۵۱ انجام می‌شود و مسابقات راس ساعت ۱۵ عصر روز عید غدیر امسال در سراسر کشور برگزار می‌گردد.

مدیر موسسه قرآن و نهج البلاغه در خصوص جوایر این مسابقات، گفت:۸۸۰ نفر برنده مرحله اول این مسابقه از سراسر کشور فرهنگی به اماکن زیارتی عتبات عالیات، سوریه، مشهد مقدس و قم اعزام می‌شوند.

وی به برگزاری مسابقه مفاهیم قرآن در سال جاری اشاره کرد و افزود: این مسابقات نیز در بخش‌های مختلف مفاهیم قرآنی در ۱۶ دی ماه در سراسر کشور با همین تعداد جایزه برگزار می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین رضا زاده جویباری، یکی از اهداف اصلی برگزاری این مسابقات را ترویج فرهنگ قرآنی و حدیثی ذکر کرد و گفت: توسعه فرهنگ کتابخوانی از دیگر اهداف این مسابقه است که هر دو هدف، از جمله مطالبات مقام معظم رهبری از فعالان فرهنگی کشور می‌باشد.

* ایجاد شبکه فرهنگی قرآنی و روایی

وی به ایجاد شبکه فرهنگی قرآنی و روایی در سطح کشور اشاره کرد و افزود: سعی داریم زمینه‌های مناسبی برای ایجاد این شبکه فرهنگی در بین شرکت کنندگان در این مسابقه و مراکز قرآنی و ولایی ایجاد کنیم تا از این طریق هماهنگی بهتری جهت برنامه ریزی‌های فرهنگی به عمل آوریم.

مدیر موسسه قرآن و نهج البلاغه اظهارداشت: این مسابقه دارای سه مرحله است که مرحله دوم آن با برگزاری یک همایش ۱۰ هزار نفری در تهران و برگزاری مسابقه بین افرادی که با بالاترین نمره ممکن یعنی بدون غلط و یا حداقل یک غلط در آزمون پذیرفته شده اند انجام می‌شود.

وی افزود: در این مرحله ۲۰۰ نفر برای حضور در مرحله نهایی انتخاب می‌شوند که مرحله نهایی با آزمون شفاهی مفاهیم و حفظ همراه خواهد بود.

خواندنی ها
مطالب بیشتر
توهین کنندگان به قرآن را با عشق متوجه اشتباهشان کنیم

زارعی در «نشان ارادت»:

توهین کنندگان به قرآن را با عشق متوجه اشتباهشان کنیم

خطبهٔ فدکیه محور وحدت

روایت حجت‌الاسلام قنبری‌راد از کتابی که آیت‌الله سیدعزالدین زنجانی نوشت

خطبهٔ فدکیه محور وحدت

در معرفی و تبلیغ دین کجا اشتباه کرده‌ایم؟

در معرفی و تبلیغ دین کجا اشتباه کرده‌ایم؟

از روایت تک ‌بُعدی سیرهٔ فاطمی بپرهیزیم

در گفتگو با بانو مجتهده زهره صفاتی و دکتر مریم معین‌الاسلام عنوان شد

از روایت تک ‌بُعدی سیرهٔ فاطمی بپرهیزیم

خدا می‌خواست دختران فاطمه باشیم

چند روایت خواندنی از زنان تازه‌مسلمانی که به حضرت‌ زهرا(س) و حجاب فاطمی‌ ارادت دارند

خدا می‌خواست دختران فاطمه باشیم