۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۵

رقابت مساجد کشور برای تبدیل شدن به پایگاه قرآنی درحال انجام است

رقابت مساجد کشور برای تبدیل شدن به پایگاه قرآنی درحال انجام است
بنیاد هدایت در ماه مبارک رمضان عملیات«زندگی با آیه‌ها، کلید پیشرفت محله‌ها» را به‌منظور تبدیل مساجد سراسر ایران به پایگاه‌های قرآنی، برگزار می‌کند.
کد خبر: ۵۲۵۵

به گزارش خیمه مگ، به نقل از بنیاد هدایت، «زندگی با آیه‌ها، کلید پیشرفت محله‌ها» عنوان عملیات تبدیل مساجد سراسر ایران به پایگاه‌های قرآنی بوده که به همت بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی در ماه مبارک رمضان در حال برگزاری است.

در این عملیات از شبکه امامت کشور خواسته شده تا به‌منظور نیل به این هدف، در عرصه‌های تبیین قرآن، حفظ قرآن، تلاوت قرآن، گره‌گشایی با رنگ قرآن، تدبر در قرآن، انس با قرآن، توسعه و گسترش فرهنگ قرآنی در محله‌های مساجد خود اهتمام داشته باشند و با یکدیگر به رقابت بپردازند.

ثبت ایده‌ها و تجربه‌های موفق در سامانه تا پایان ماه مبارک رمضان، ادامه خواهد داشت و پس از آن مقدمات داوری در شهرستان‌ها فراهم می‌شود؛ مرحله استانی در اردیبهشت ماه سال آتی برگزار خواهد شد و نهایتا در خرداد ماه مرحله کشوری انجام شده و مساجد برتر نیز همزمان با عید غدیر مشخص خواهند شد.

رقابت مساجد کشور برای تبدیل شدن به پایگاه قرآنی

بر اساس این گزارش، معیارهای ارزیابی و انتخاب از بین مساجدی که به پایگاه قرآنی تبدیل شده‌اند، از این قرار است: محوریت آیه‌های منتخب پویش ملی زندگی با آیه‌ها( طرح مسطورا)، اولویت داشتن بانوان و نوجوانان در میان مخاطبان، مفهومی‌تر بودن فعالیت‌ها(حرکت از روخوانی به سمت تبیین، تدبر و تفسیر)، خلاقیت در طراحی و اجرای قالب فعالیت‎‌ها، تولید محصولات قابل عرضه (هنری، رسانه ای، سکوی ارائه، طرحنامه و شیوه نامه)، پایداری و تداوم برنامه‌ها، ایجاد انس با قرآن، تیم سازی در محله، انتخاب موضوع متناسب با جهاد تبیین، نگاه تربیتی، راه اندازی مسابقات بین محله‌ها و مساجد، تعداد کنشگران عضو تیم اجرایی، تعداد مخاطبان فعالیت، میزان هزینه صورت گرفته، تعداد مشارکت کنندگان در تأمین هزینه.

گفتنی است، در این عملیات، به مساجد منتخبی که تبدیل به پایگاه قرآنی محله شده‌اند، در سطح شهرستان، استان و ملی، جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

خواندنی ها
مطالب بیشتر
توهین کنندگان به قرآن را با عشق متوجه اشتباهشان کنیم

زارعی در «نشان ارادت»:

توهین کنندگان به قرآن را با عشق متوجه اشتباهشان کنیم

خطبهٔ فدکیه محور وحدت

روایت حجت‌الاسلام قنبری‌راد از کتابی که آیت‌الله سیدعزالدین زنجانی نوشت

خطبهٔ فدکیه محور وحدت

در معرفی و تبلیغ دین کجا اشتباه کرده‌ایم؟

در معرفی و تبلیغ دین کجا اشتباه کرده‌ایم؟

از روایت تک ‌بُعدی سیرهٔ فاطمی بپرهیزیم

در گفتگو با بانو مجتهده زهره صفاتی و دکتر مریم معین‌الاسلام عنوان شد

از روایت تک ‌بُعدی سیرهٔ فاطمی بپرهیزیم

خدا می‌خواست دختران فاطمه باشیم

چند روایت خواندنی از زنان تازه‌مسلمانی که به حضرت‌ زهرا(س) و حجاب فاطمی‌ ارادت دارند

خدا می‌خواست دختران فاطمه باشیم