۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۰

امکان ارتباط مردمی با مساجد فراهم گردید

امکان ارتباط مردمی با مساجد فراهم گردید
همزمان با بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور سامانه همراه مسجد افتتاح و امکان ارتباط مردمی با مساجد فراهم شد.
کد خبر: ۵۲۷۹

به گزارش خیمه مگ،دکتر محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز (جمعه، ۱۸ اسفندماه) همزمان با سالروز تأسیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور از این ستاد بازدید کرد.

دکتر اسماعیلی در بدو ورود به ساختمان شهیدبهشتی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد، با حضور در یادمان شهدا به مقام والای شهیدان ادای احترام کرد.

رونمایی از «همراه مسجد(مرکز ارتباطات مردمی مساجد)» برنامه بعدی دکتر اسماعیلی در این آیین بود؛ این مرکز با هدف سهولت در ارتباط دوسویه و پاسخ دهی سریع به فعالان مسجدی و عموم مردم و پیگیری حل مسائل مطرح‌شده در کمترین زمان ممکن و به صورت هدفمند آغاز به کار کرده است.

بنابر این گزارش، دکتر اسماعیلی در نخستین تماس‌ها با مسجد همراه با مدیران کانون‌هایی از خراسان رضوی و نیز استان سیستان و بلوچستان ارتباط گرفت و جویای حضور جهادی بچه‌های مسجد در کمک به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تماس با مسئول قرارگاه پیامبر اعظم(ص) کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در مرز میرجاوه، از سفر خود به استان سیستان و بلوچستان در آینده نزدیک خبر داد.

 

سرشماره ۸۹۴۰-۰۲۱ به عنوان شماره واحد برای مرکز ارتباطات مردمی مساجد کشور تعیین شده است. این سرشماره می تواند پاسخگوی ۳۰ تماس همزمان باشد.

راه دیگر ارتباط با این مرکز، سامانه پیامکی ۵۰۰۰۸۹۴۰ است که انتقادات و پیشنهادات را دریافت می کند. ضمن این که امکان ارسال کد پیگیری برای موضوع مطروحه جهت اطلاع مخاطب از میزان مرتفع شدن مسئله و سایر اطلاعات مورد نیاز هم وجود دارد. این خدمت امکان ارتباط دوسویه به صورت پیامک با سر شماره  ۵۰۰۰۸۹۴۰ را برای مخاطبین فراهم می کند.

در ادامه دکتر اسماعیلی در نشست صمیمی با مدیران، معاونان و کارکنان ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور شرکت کرد.

 

این گزارش می افزاید: حجت الاسلام والمسلمین کمال الدین خدادادهِ رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با خیرمقدم به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: تقارن زمانی ۳۱ سالگی ستاد و طلیعه ماه مبارک رمضان را به فال نیک به ویژه در تحقق مسجد برقرار می گیریم.

وی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و اسلامی از نخستین لبیک‌گویان به مطالبه رهبری معظم انقلاب برای راه اندازی پایگاه های قرآنی در مساجد بوده است، گفت: در همین راستا چهار هزار پایگاه قرآنی به همت کانون های فرهنگی هنری در مساجد راه اندازی شده است.

حجت الاسلام خداداده با اشاره به برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات کشوری مدهامتان در سنندج و در آستانه ۱۸ اسفند، ابراز کرد: همزمان با این مسابقات سی‌هزارمین کرسی قرآن در مسجد جامع سنندج و در لبیک به مطالبه رهبر معظم انقلاب برگزار شد که نوعی نمادسازی بود.

رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به رونمایی از سامانه همراه مسجد، ابراز کرد: رونمایی از پوسته و لوگوی جدید خبرگزاری شبستان (رسانه دین فرهنگ اندیشه) هم همزمان با ۱۸ اسفند انجام می شود.

خواندنی ها
مطالب بیشتر
توهین کنندگان به قرآن را با عشق متوجه اشتباهشان کنیم

زارعی در «نشان ارادت»:

توهین کنندگان به قرآن را با عشق متوجه اشتباهشان کنیم

خطبهٔ فدکیه محور وحدت

روایت حجت‌الاسلام قنبری‌راد از کتابی که آیت‌الله سیدعزالدین زنجانی نوشت

خطبهٔ فدکیه محور وحدت

در معرفی و تبلیغ دین کجا اشتباه کرده‌ایم؟

در معرفی و تبلیغ دین کجا اشتباه کرده‌ایم؟

از روایت تک ‌بُعدی سیرهٔ فاطمی بپرهیزیم

در گفتگو با بانو مجتهده زهره صفاتی و دکتر مریم معین‌الاسلام عنوان شد

از روایت تک ‌بُعدی سیرهٔ فاطمی بپرهیزیم

خدا می‌خواست دختران فاطمه باشیم

چند روایت خواندنی از زنان تازه‌مسلمانی که به حضرت‌ زهرا(س) و حجاب فاطمی‌ ارادت دارند

خدا می‌خواست دختران فاطمه باشیم