۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۰

کتاب رسالت روحانیون در دانشگاه‌ها از منظر رهبر معظم انقلاب رونمایی شد

کتاب رسالت روحانیون در دانشگاه‌ها از منظر رهبر معظم انقلاب رونمایی شد
کتاب «رسالت روحانیون در دانشگاهها از منظر رهبر معظم انقلاب» از سوی دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها منتشر می‏شود.
کد خبر: ۵۳۹۳

به گزارش خیمه مگ، این کتاب در دو بخش تنظیم و تدوین شده است. بخش اول کتاب منتخب ترتیبی بیانات مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان ولی فقیه در دانشگاههای سراسر کشور، روسای دانشگاهها، دانشگاهیان و طلاب حوزه های علمیه، دیدار با اعضای دفتر همکاری حوزه و دانشگاه، تشکل های دانشجویی قم و حکم انتصاب مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و... آمده است. بخش دوم دسته بندی موضوعی بیاینات رهبر معظم انقلاب در این باره است که موضوعاتی چون ضرورت حضور و وظایف روحانیون و مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، روش و اصول فعالیت روحانیون در دانشگاهها، شرایط و بایسته های حضور روحانی حاضر در دانشگاهها و... است. در ابتدای کتاب هم مقدمه مفصلی درباره منظومه فکری مقام معظم رهبری درباره انقلاب اسلامی و نقش دانشگاهیان در پیشبرد آرمانهای انقلاب آمده است.

در بخشی از این کتاب از قول رهبر معظم انقلاب آمده است: «اگر بنا بود بنده در همین زمان، در انتخاب یک شغل و کاری مُخیّر باشم، یکی از دو سه کاری که انتخاب می‏کردم، یقیناً همین کاری است که شما [روحانیون فعال در دانشگاهها]، انتخاب کرده‏اید؛ حضور در میان بخشی از نسل جوان که اولاً آرایش علم و معرفت در ذهن و روح آنها هست، پس سخن گفتن با آنها برای اهل علم و معرفت آسان‏تر است، ثانیاً آینده کشور و ملت و شاید اسلام و مسلمین، به دست کسانی از میان اینهاست که هر کلمه‏ای که شما به آنها بگویید و د ر دل آنها اثر بکند و ماندگار بشود و جان آنها را شکل بدهد، ای بسا خلقی در آینده به آن، هدایت و با آن، راهی به سوی جماعتی گشوده بشود.»(تاریخ16/2/1378)

این کتاب در 208 صفحه، قطع رقعی، تیراژ 2000 نسخه و قیمت 5600 تومان از سوی دفتر نشر معارف منتشر می‏شود و هفته آینده در سراسر کشور در اختیار جامعه علمی و فرهنگی قرار می‏گیرد. برای تهیه این کتاب با شماره تلفن 02537740004 و نمایندگی‏های پاتوق کتاب در تهران، قم، مشهد، شیراز، کرمانشاه و رشت یا سایت اینترنتی پاتوق کتاب (www.ketabroom.ir) مراجعه نمایید.

خواندنی ها
مطالب بیشتر
توهین کنندگان به قرآن را با عشق متوجه اشتباهشان کنیم

زارعی در «نشان ارادت»:

توهین کنندگان به قرآن را با عشق متوجه اشتباهشان کنیم

خطبهٔ فدکیه محور وحدت

روایت حجت‌الاسلام قنبری‌راد از کتابی که آیت‌الله سیدعزالدین زنجانی نوشت

خطبهٔ فدکیه محور وحدت

در معرفی و تبلیغ دین کجا اشتباه کرده‌ایم؟

در معرفی و تبلیغ دین کجا اشتباه کرده‌ایم؟

از روایت تک ‌بُعدی سیرهٔ فاطمی بپرهیزیم

در گفتگو با بانو مجتهده زهره صفاتی و دکتر مریم معین‌الاسلام عنوان شد

از روایت تک ‌بُعدی سیرهٔ فاطمی بپرهیزیم

خدا می‌خواست دختران فاطمه باشیم

چند روایت خواندنی از زنان تازه‌مسلمانی که به حضرت‌ زهرا(س) و حجاب فاطمی‌ ارادت دارند

خدا می‌خواست دختران فاطمه باشیم