۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۰

مرجع تقلیدی که 50 سال است ورزش می‌کند

مرجع تقلیدی که 50 سال است ورزش می‌کند
حضرت آیت‌الله نوری همدانی گفتند: 50 سال است که حتی یک روز ورزش را ترک نکرده‌ام و معتقدم باید این مهم در جامعه فرهنگ‌سازی شود.
کد خبر: ۵۶۳۴

به گزارش خیمه مگ، معظم‌له امروز در دیدار جمعی از قهرمانان ورزشی، افسران نیروی انتظامی و مدیر عامل و هیات امنای شرکت گاز استان قم با اشاره به ابعاد قدرتی که اسلام برای امت خود ضروری کرده اظهار داشتند: مسلمانان باید دارای قدرت، عزت و عظمت باشند و این عزت و عظمت با قوای روحی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی میسر است.

ایشان افزودند: انسان باید از لحاظ روحی قوی و نیرومند باشد و این قدرت را می‌تواند با ایمان به خدا بدست بیاورد.

این مرجع تقلید با اشاره به کلماتی از امیر المومنین‌(علیه السلام) بیان داشتند: اگر جامعه اسلامی بدست کسانی بیفتد که عقل کامل ندارند مردم را برده خود قرار داده، بیت المال را پایمال و با نظام اسلامی به مقابله بر می‌خیزند.

ایشان تاکید کردند: باید در برابر دشمنان قدرت سیاسی داشته باشیم، چون هر اندازه قدرتمند باشیم آنها عقب‌نشینی خواهند کرد، اما اگر یک قدم از مواضع خود عقب بایستیم آنها یک کیلومتر جلوتر خواهند آمد.

معظم‌له قدرت اجتماعی را عامل دیگر برای عزت و عظمت امت اسلام برشمرده و تصریح کردند قدرت و شکوه امت اسلام در سایه همدلی و اتحاد است، زیرا این وحدت است که به اجتماع مسلمین قدرت می‌دهد تا امر به معروف و نهی از منکر کنند و در مقابل دشمنان بایستند.

این مرجع تقلید ادامه دادند: وحدت و اتحاد ما با کسانی است که مکتب و قانون اساسی ما را قبول دارند، اما با کسانی که راه ما را قبول ندارند و در مقابل ما کار شکنی می‌کنند نمی‌توانیم اتحاد و وحدت داشته باشیم.

ایشان افزودند: بخشی از قدرت مسلمانان به اقتصاد و رفاه آنان وابسته است، گرانی و بیکاری باعث می‌شود مردم در مشکلات باشند.

این مرجع تقلید گفتند: کسانی که فقیر و مقروضند و برای بدست آوردن لقمه نانی، شب و روز در تلاش هستند نمی‌توانند قوی باشند، مسئولان باید سعی کنند مردم در رفاه باشند و زندگی آبرومند را فراهم نمایند.

حضرت آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین‌(علیه‌السلام) افزودند: اینکه رهبری فرمودند نظام اسلامی می‌خواهد بشریت را از چنگ سلطه‌گران نجات دهد این پیام بزرگی برای همه است و بیانگر آن است که ما امروز آنقدر قوی و قدرتمند هستیم که بشریت را نجات دهیم.

خواندنی ها
مطالب بیشتر
توهین کنندگان به قرآن را با عشق متوجه اشتباهشان کنیم

زارعی در «نشان ارادت»:

توهین کنندگان به قرآن را با عشق متوجه اشتباهشان کنیم

خطبهٔ فدکیه محور وحدت

روایت حجت‌الاسلام قنبری‌راد از کتابی که آیت‌الله سیدعزالدین زنجانی نوشت

خطبهٔ فدکیه محور وحدت

در معرفی و تبلیغ دین کجا اشتباه کرده‌ایم؟

در معرفی و تبلیغ دین کجا اشتباه کرده‌ایم؟

از روایت تک ‌بُعدی سیرهٔ فاطمی بپرهیزیم

در گفتگو با بانو مجتهده زهره صفاتی و دکتر مریم معین‌الاسلام عنوان شد

از روایت تک ‌بُعدی سیرهٔ فاطمی بپرهیزیم

خدا می‌خواست دختران فاطمه باشیم

چند روایت خواندنی از زنان تازه‌مسلمانی که به حضرت‌ زهرا(س) و حجاب فاطمی‌ ارادت دارند

خدا می‌خواست دختران فاطمه باشیم