۱۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۰

رضایت امام زمان‌(عج) در رضایت رهبری است

رضایت امام زمان‌(عج) در رضایت رهبری است
کسی که می خواهد امام زمان‌‌(عج) از او راضی باشد، باید رضایت مقام معظم رهبری را جلب نماید؛ چرا که ولی فقیه دستورات امام عصر‌(عج) را به مردم می‌رساند.
کد خبر: ۵۷۲۲

به گزارش خیمه مگ، آیت الله مصباح یزدی، پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از بسیجیان استان مازندران و شهرستان اهواز، با اشاره به جایگاه بسیج، اظهارداشت: بسیج یکی از نمادهای همیشه زنده بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود؛ به طوری که مردم با دیدن اعضای آن به یاد امام راحل و آرمان‌های ایشان می افتند.

عضو خبرگان رهبری افزودند: یکی از مهمترین وظایف بسیجیان حفظ و حراست از آرمان‌های انقلاب و نظام اسلامی با رفتار و گفتار صالح خود در جامعه اسلامی می‌باشد.

*بسیجیان مواظب رفتار خود باشند

ایشان ادامه دادند: در همین راستا حرکت بسیجیان با چفیه در خیابانها ، یاد امام خمینی و توجه مردم را به آرمان‌های امام‌‌(ره) و اندیشه های او معطوف می‌کند، لذا باید بر رفتار خود مواظبت کنند.

آیت الله مصباح‌یزدی، صدق گفتار و ادای امانت را ازخواسته های ائمه اطهار(ع) دانسته و خاطرنشان ساختند: همان‌طوری که قرآن تصریح در اصلاح رفتار و گفتار در منتصبین به پیامبر اکرم‌(ص) را دارد ، در رابطه با انتصاب به بنیانگذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری هم دارای مسئولیت سنگین می‌باشد، لذا بسیجیان باید در انجام وظایف خود در صدق گفتار با مردم و ادای امانت الهی کوشا باشند.

معظم له یادآور شدند: امروز دشمن به دنبال توطئه و ایجاد تشویش در بین اقشار مختلف مردم به وسیله بزرگ جلوه دادن بعضی از اشتباهات برخی آنان است، لذا بسیجیان باید با در نظر گرفتن کلیه مسائل نظام و انقلاب مایه افتخار و عزت نظام اسلامی باشند.

عضو خبرگان رهبری اظهار داشتند: اگر یک بسیجی به وظیفه خود در راستگویی و امانتداری عمل نکند، به لحاظ انتسابش به امام دو گناه بزرگ را مرتکب می‌شود، به گونه‌ای که هم خود را در معرض اتهام قرار می دهد و هم با نشناختن ارزش‌های انقلاب و امام باعث از بین رفتن آبروی امام می شود.

* چه کسی منافق واقعی است؟

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) خاطر نشان ساختند: کسانی که گفتار و رفتار عملی شان با هم نمی سازد، منافق به معنای واقعی هستند، چرا که یکی از وظایف مهم امروزی تبعیت محض از نایب حضرت ولی عصر (عج) می باشد.

معظم‌له یادآور شدند: کسی که می خواهد امام زمانش از او راضی باشد، باید رضایت مقام معظم رهبری را جلب نماید، چرا که ولی فقیه کسی است که دستورات امام عصر‌(عج) را به مردم می‌رساند.

* شعار کافی نیست

آیت الله مصباح با بیان این‌که تنها شعار کافی نیست ، افزودند: نباید افراد با شعار های انقلابی و جلب نظر مردم برای ایام انتخابات رأی جمع کنند و بعد ارزش‌ها را فراموش نمایند.  

خواندنی ها
مطالب بیشتر
توهین کنندگان به قرآن را با عشق متوجه اشتباهشان کنیم

زارعی در «نشان ارادت»:

توهین کنندگان به قرآن را با عشق متوجه اشتباهشان کنیم

خطبهٔ فدکیه محور وحدت

روایت حجت‌الاسلام قنبری‌راد از کتابی که آیت‌الله سیدعزالدین زنجانی نوشت

خطبهٔ فدکیه محور وحدت

در معرفی و تبلیغ دین کجا اشتباه کرده‌ایم؟

در معرفی و تبلیغ دین کجا اشتباه کرده‌ایم؟

از روایت تک ‌بُعدی سیرهٔ فاطمی بپرهیزیم

در گفتگو با بانو مجتهده زهره صفاتی و دکتر مریم معین‌الاسلام عنوان شد

از روایت تک ‌بُعدی سیرهٔ فاطمی بپرهیزیم

خدا می‌خواست دختران فاطمه باشیم

چند روایت خواندنی از زنان تازه‌مسلمانی که به حضرت‌ زهرا(س) و حجاب فاطمی‌ ارادت دارند

خدا می‌خواست دختران فاطمه باشیم