۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۵

طرح فرهنگی آرایشگران قرآنی در ۷۱ آرایشگاه زنانه قم اجرا شد

طرح فرهنگی آرایشگران قرآنی در ۷۱ آرایشگاه زنانه قم اجرا شد
مدیر امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: برای نخستین‌بار در کشور، طرح فرهنگی آرایشگران قرآنی با محوریت نهضت ملی زندگی با آیه‌ها در ۷۱ آرایشگاه زنانه قم اجرا شد.
کد خبر: ۶۰۶۶

به گزارش خیمه مگ، فاطمه فرخنده در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص اجرای طرح فرهنگی «سفیران زیبایی» عنوان کرد: از عید مبعث سال گذشته طرح سفیران زیبایی در اداره کل تبلیغات اسلامی، برای آرایش‌گران زنانه در قم کلید خورد و دو پوستر که یکی مربوط به زنان مسلمان شده محجبه اختصاص داشت و یک پوستر که به احکام کاربردی آرایش و پیرایش می‌پرداخت، تقدیم آرایشگران شد.

مدیر امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم تصریح کرد: این احکام مربوط به حکم اپیلاسیون، کاشت ناخن و امثال اینها بود و در کنار این، یک لوح تقدیر از طرف جمعی از بانوان محله تقدیم آرایشگران می‌شد و در مرحله بعدی حضور در آرایشگاه، تربت مطهر حرم اباعبدالله الحسین(ع) نیز ضمیمه این هدایا می‌شد.

وی اظهار کرد: حدود هزار و ۳۰۰ آرایشگاه زنانه در قم داریم که از این تعداد بیش از ۵۰۰ آرایشگاه در طرح سفیران زیبایی شرکت کردند و از سال قبل چهار گردهمایی برای آرایشگران برگزار شده است.

فرخنده اضافه کرد: گردهمایی اول در رمضان سال ۱۴۰۱ بود و گردهمایی دوم در تابستان ۱۴۰۲ به‌ صورت اردو در کهک برگزار شد؛ گردهمایی سوم در ایام دهه کرامت و گردهمایی چهارم افطاری امسال ماه مبارک رمضان بود که بیش از ۵۵۰ نفر از آرایش‌گران حضور داشتند.

مدیر امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم با بیان اینکه اجرای طرح سفیران زیبایی ادامه‌دار خواهد بود، گفت: ماه رمضان امسال نیز طرح "آرایشگران قرآنی" را داشتیم که طرح ملی زندگی با آیه‌ها و مسطورا برای اقشار مختلف با اجرای برنامه‌های متنوعی انجام شد تا گفتمان زندگی با آیات قرآن کریم ترویج پیدا کند.

وی تاکید کرد: طرح آرایشگران قرآنی با محوریت نهضت ملی زندگی با آیه‌ها برای ۷۱ آرایشگر از ۹ فروردین ماه با حضور در محل آرایشگاه، توضیح داده شد و مبلغان یک محفل قرآنی مختصر و معنوی در آرایشگاه، با حضور مشتریان و آرایشگر و اقوام و نزدیکان برگزار می‌کردند.

فرخنده عنوان کرد: عموم محافل قرآنی که در آرایشگاه برگزار شد، از هم‌صنف‌های خود نیز دعوت می‌کردند تا محفل قرآنی پرشورتر برگزار شود و در این محافل مبلغات، آیه‌ای که مربوط به آن روز می‌شد را قرائت و نکات تبیینی و تفسیری آن را بیان می‌کردند.

وی بیان کرد: این طرح برای اولین‌بار در کشور و استان قم برگزار شده و استان آذربایجان غربی و مازندران نیز از قم در طرح سفیران زیبایی الگوبرداری کرده‌اند.

خواندنی ها
مطالب بیشتر
توهین کنندگان به قرآن را با عشق متوجه اشتباهشان کنیم

زارعی در «نشان ارادت»:

توهین کنندگان به قرآن را با عشق متوجه اشتباهشان کنیم

خطبهٔ فدکیه محور وحدت

روایت حجت‌الاسلام قنبری‌راد از کتابی که آیت‌الله سیدعزالدین زنجانی نوشت

خطبهٔ فدکیه محور وحدت

در معرفی و تبلیغ دین کجا اشتباه کرده‌ایم؟

در معرفی و تبلیغ دین کجا اشتباه کرده‌ایم؟

از روایت تک ‌بُعدی سیرهٔ فاطمی بپرهیزیم

در گفتگو با بانو مجتهده زهره صفاتی و دکتر مریم معین‌الاسلام عنوان شد

از روایت تک ‌بُعدی سیرهٔ فاطمی بپرهیزیم

خدا می‌خواست دختران فاطمه باشیم

چند روایت خواندنی از زنان تازه‌مسلمانی که به حضرت‌ زهرا(س) و حجاب فاطمی‌ ارادت دارند

خدا می‌خواست دختران فاطمه باشیم