۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۹

اخلاق و تهذیب، اولویت اصلی مدارس علمیه خواهران اصفهان

اخلاق و تهذیب، اولویت اصلی مدارس علمیه خواهران اصفهان
در راستای ارتقای سطح اخلاقی و تربیتی طلاب، اجلاسی با حضور مدیران و معاونین فرهنگی مدارس علمیه خواهران استان اصفهان با عنوان "تهذیب و تربیت" برگزار شد.
کد خبر: ۷۱۸۰

به گزارش خیمه مگ، حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی نژاد مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در اجلاس مدیران و معاونین فرهنگی مدارس علمیه خواهران استان اصفهان، ضمن تأکید بر اهمیت اخلاق در حوزه و لزوم تربیت طلاب متخلق، اظهار داشت: "صرف آموزش علوم دینی کافی نیست و طلاب باید در کنار علم، اخلاق را نیز در خود پرورش دهند."

وی با بیان اینکه اخلاق رکن اساسی تربیت است، از مسئولان و اساتید خواست تا با همدلی و همکاری یکدیگر، در جهت ارتقای سطح اخلاقی طلاب در مدارس علمیه تلاش کنند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان برخی از راهکارهای ارتقای اخلاق در مدارس علمیه را برشمرد که از جمله آنها می توان به برگزاری جلسات اخلاق به صورت هدفمند و مستمر، دعوت از اساتید اخلاق برجسته، تشویق طلاب به شرکت در جلسات اخلاق، توجه به نیازهای اخلاقی طلاب در هر مقطع تحصیلی، استفاده از روش‌های متنوع و جذاب برای ارائه مباحث اخلاقی، ایجاد فضای اخلاقی در مدرسه و ترویج رفتار اخلاقی توسط تمامی کارکنان، استفاده از اساتید اخلاق صاحب نفس، استفاده از ظرفیت فضای مجازی، برگزاری برنامه‌های اخلاقی با همکاری خانواده‌ها، و انجام پژوهش‌های علمی در زمینه اخلاق اشاره کرد.

ملیحه فلاحیان بیشه، معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان اصفهان نیز در این نشست، ضمن ارائه گزارشی از بررسی دو ماهه قوت و ضعف‌های جلسات اخلاق مدارس، بر اهمیت مباحث اخلاقی و تقدم تهذیب و تزکیه بر تعلیم تأکید کرد.

وی از مدیران و معاونین فرهنگی مدارس علمیه خواهران استان خواست تا با اهتمام ویژه به برگزاری جلسات اخلاق، با انتخاب صحیح موضوعات اخلاقی و اساتید صاحب نفس، زمینه رشد و تعالی اخلاقی طلاب را فراهم سازند.

در این اجلاس همچنین مدیران و معاونان فرهنگی مدارس در خصوص نقش خود در ارتقای برنامه‌های اخلاقی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

خواندنی ها
مطالب بیشتر
توهین کنندگان به قرآن را با عشق متوجه اشتباهشان کنیم

زارعی در «نشان ارادت»:

توهین کنندگان به قرآن را با عشق متوجه اشتباهشان کنیم

خطبهٔ فدکیه محور وحدت

روایت حجت‌الاسلام قنبری‌راد از کتابی که آیت‌الله سیدعزالدین زنجانی نوشت

خطبهٔ فدکیه محور وحدت

در معرفی و تبلیغ دین کجا اشتباه کرده‌ایم؟

در معرفی و تبلیغ دین کجا اشتباه کرده‌ایم؟

از روایت تک ‌بُعدی سیرهٔ فاطمی بپرهیزیم

در گفتگو با بانو مجتهده زهره صفاتی و دکتر مریم معین‌الاسلام عنوان شد

از روایت تک ‌بُعدی سیرهٔ فاطمی بپرهیزیم

خدا می‌خواست دختران فاطمه باشیم

چند روایت خواندنی از زنان تازه‌مسلمانی که به حضرت‌ زهرا(س) و حجاب فاطمی‌ ارادت دارند

خدا می‌خواست دختران فاطمه باشیم