۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۰

ترویج گفتمان زندگی با آیه های قرآن انجام بگیرد

ترویج گفتمان زندگی با آیه های قرآن انجام  بگیرد
مسئول رصد و پایش اداره کل تبلیغات استان مرکزی گفت: طرح ملی مسطورا با هدف ترویج گفتمان زندگی با آیه های قرآن از ماه رمضان امسال کلید خواهد خورد.
کد خبر: ۵۱۰۴

به گزارش خیمه مگ،نشست فرهنگی با موضوع تبیین "طرح ملی مسطورا "با حضور حجت الاسلام والمسلمین جعفری رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه و حجت الاسلام والمسلمین جلال زاده مسئول رصد و پایش اداره کل تبلیغات استان مرکزی و جمعی از مبلغین مدارس علمیه خواهران ساوه و اعضای ستاد پیشرفت بانوان و مبلغین طرح امین و نسیم رحمت در موسسه آموزش عالی حوزوی ریحانه الرسول(س) برگزار گردید.

حجت الاسلام جلال زاده با اشاره به اینکه طرح ملی مسطورا با هدف ترویج گفتمان زندگی با آیه ها از ماه رمضان امسال کلید خواهد خورد، گفت: این جریان ملی هم افزایی قرآنی با پرچمداری جریان های مردمی و حمایت ظرفیت های حاکمیتی به میدان آمده است و از ظرفیت های رسانه صدا و سیما و برنامه های جزء خوانی قرآن کریم در اجرای این طرح استفاده خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در طرح مسطورا ۱۵۰ فراز قرآنی در طی سه سال به گفتمان عمومی تبدیل میشود و این آیات شامل پنج محور اساسی ایمان و امید، توحید و جهت حرکت، نبوت و قیام، ولایت و هم جبهه گی و معاد و مقصد می باشد.
مسئول رصد و پایش اداره کل تبلیغات استان مرکزی ضمن بیان اینکه، در راستای بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه این مفاهیم قرآنی در جامعه اسلامی به مسلمات فکری و رایج ترین افکار مشترک بین همه قشرهای مردم تبدیل شود؛ این طرح اجرا می شود، تاکید کرد: باید از سطح حفظ آیات به سمت عمل به آیات حرکت کنیم و این طرح برای سنین مختلف و نهاد ها و ادارات مختلف برنامه ریزی شده تا با برگزاری مسابقات و برنامه های مختلف در این طرح شرکت نمایند.

ترویج گفتمان زندگی با آیه های قرآن

خواندنی ها
مطالب بیشتر
توهین کنندگان به قرآن را با عشق متوجه اشتباهشان کنیم

زارعی در «نشان ارادت»:

توهین کنندگان به قرآن را با عشق متوجه اشتباهشان کنیم

خطبهٔ فدکیه محور وحدت

روایت حجت‌الاسلام قنبری‌راد از کتابی که آیت‌الله سیدعزالدین زنجانی نوشت

خطبهٔ فدکیه محور وحدت

در معرفی و تبلیغ دین کجا اشتباه کرده‌ایم؟

در معرفی و تبلیغ دین کجا اشتباه کرده‌ایم؟

از روایت تک ‌بُعدی سیرهٔ فاطمی بپرهیزیم

در گفتگو با بانو مجتهده زهره صفاتی و دکتر مریم معین‌الاسلام عنوان شد

از روایت تک ‌بُعدی سیرهٔ فاطمی بپرهیزیم

خدا می‌خواست دختران فاطمه باشیم

چند روایت خواندنی از زنان تازه‌مسلمانی که به حضرت‌ زهرا(س) و حجاب فاطمی‌ ارادت دارند

خدا می‌خواست دختران فاطمه باشیم