۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۰

سران کشورهای اسلامی روابط خود را با آمریکا کاهش دهند

سران کشورهای اسلامی روابط خود را با آمریکا کاهش دهند
حضرت آیت‌الله جعفر سبحانی، در پیامی خطاب به سران کشورهای اسلامی خاطرنشان کرده‌اند: اکنون نوبت دولت‌مردان اسلامی است که عکس‌العمل کوبنده‌ای نشان داده و روابط خود را با آمریکا کاهش دهند و از این کار نهراسند.
کد خبر: ۶۵۱۰

به گزارش  خیمه مگ،متن پیام معظم‌له که در آن هتک حرمت به قرآن کریم به شدت محکوم شده است، بدین شرح می‌باشد.

احترام به مذاهب و مقدسات اقوام یکی از خواسته‌های اعلامیه حقوق بشر و مکمل آن یعنی کنواکسیون بین‌الملل حقوق اجتماعی و سیاسی است. متاسفانه این جنایت بزرگ و کاملا بی سابقه یعنی هتک حرمت قرآن مجید در سرزمینی رخ می‌دهد که خود میزبان سازمان ملل، و دیده‌باین حقوق بشر است. از چندی قبل، که گزارش انجام این کار در روز معین در جهان منتشر شد، علما و مراجع، متفکران و سیاستمداران خردمند، هشدار دادند که این کار بر خلاف تمام اصول و قوانین جهان است، اما متاسفانه جمعی ناشناخته آن هم در مقابل کاخ سفید، دست به این جنایت ضد انسانی زدند و پلیس هم از این کار جلوگیری نکرد.

مسلما عمل این افراد بدون اطلاع مسئولان رده بالا انجام نگرفته است و حامی آنان پشت پرده، همان سران حکومت هستند که این افراد رذل و پست فرمان اجرای آن را داده‌اند.

باید گفت سران قوم، عقل و خرد خود را از دست داده‌اند و خود را منفور جهانیان ساخته‌اند، نه تنها مسلمانان بلکه مسیحیان و پیروان همه ادیان نیز، از این کار بیزارند.

این بی خردان، نه تنها به قرآن مجید بی احترامی کرده‌اند، بلکه به حضرت مسیح و مریم که مدعی پیروی از آنها هستند اهانت نموده‌اند، زیرا حضرت مسیح به صورت یک شخصیت والا و مادرش به عنوان صدیقه و سرور زنان جهان در این کتاب ستوده شده است.

این گروه با این عمل نه تنها به اسلام زدایی می‌پردازند، بلکه می‌خواهند از نزدیک شدن پیروان شرایع الهی بکاهند و می‌خواهند آتش جنگ را میان مسیحیان و مسلمانان روشن کنند.

قرآن مجید شان و مقام خود را در پیشگاه خدا و در قلوب انسان‌های آزادی‌خواه و بیش از یک میلیارد و نیم مسلمان حفظ کرده است، دهن کجی این افراد بی سر و پا از مقام آن نکاسته بلکه ارادت انسان‌ها را به آن فزونتر می‌سازد و به قول سراینده این شعر

ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه تست                 عرض خود میبری و زحمت ما می‌داری

آنچه وظیفه علما و دانشمندان بود انجام داده‌اند، اکنون نوبت دولتمردان اسلامی و حکام کشورهای مسلمان است که عکس‌العمل سازنده و کوبنده‌ای نشان بدهند و از نظر سیاسی و اقتصادی سطح روابط خود را با کشوری که این جنایت در آنجا انجام گرفته بکاهند و از حربه حصر سیاسی و اقتصادی استفاده کنند و از این کار نهراسند، زیرا خدا پشتیبان آنهاست. خدایی نکرده اگر دولت‌های اسلامی در این کار سهل‌انگاری کنند و فقط به محکومیت‌های لفظی و بیانی اکتفا کنند عزم دشمن بر اسلام ستیزی راسخ‌تر شده و هتاکی را ادامه خواهد داد، پیام ما به سران کشورهایی که قلوب آنان مملو از جب خدا و رسول و کلام‌الله است، این است که (ان تنصروا والله ینصرکم و یثبت‌ اقدامکم)

از خداوند متعال خواهانیم به جامعه اسلامی، وحدت کلمه را ارزانی دارد و همچنان که کلمه توحید را ارزانی داشته است و او بهترین پاسخگو است. صلوات و درود ما بر پیامبر گرامی و خاندان پاک و مطهرش.

خواندنی ها
مطالب بیشتر
توهین کنندگان به قرآن را با عشق متوجه اشتباهشان کنیم

زارعی در «نشان ارادت»:

توهین کنندگان به قرآن را با عشق متوجه اشتباهشان کنیم

خطبهٔ فدکیه محور وحدت

روایت حجت‌الاسلام قنبری‌راد از کتابی که آیت‌الله سیدعزالدین زنجانی نوشت

خطبهٔ فدکیه محور وحدت

در معرفی و تبلیغ دین کجا اشتباه کرده‌ایم؟

در معرفی و تبلیغ دین کجا اشتباه کرده‌ایم؟

از روایت تک ‌بُعدی سیرهٔ فاطمی بپرهیزیم

در گفتگو با بانو مجتهده زهره صفاتی و دکتر مریم معین‌الاسلام عنوان شد

از روایت تک ‌بُعدی سیرهٔ فاطمی بپرهیزیم

خدا می‌خواست دختران فاطمه باشیم

چند روایت خواندنی از زنان تازه‌مسلمانی که به حضرت‌ زهرا(س) و حجاب فاطمی‌ ارادت دارند

خدا می‌خواست دختران فاطمه باشیم